Županijsko natjecanje LUMS 2014.

’’Likovnom umjetnošću mijenjamo svijet’’

Natjecanje – izložba likovnih ostvaraja djece rane i predškolske dobi, osnovnih škola, srednjih škola  i studentske populacije, te stručne radionice namijenjene odgajateljima, učiteljima, likovnim pedagozima i profesorima likovne umjetnosti.

Pomorski i povijesni muzej Hrvatskog primorja u Rijeci, od 10. do 19. svibnja 2014.

"Stoljeća u glagoljici" bila je tema je ovogodišnjega likovnog natječaja s ciljem potpunijeg upoznavanja hrvatske glagoljske baštine.

Damir Šegota, prof. likovnoga odgoja i likovnih umjetnosti, ravnatelj Škole za primijenjenu umjetnost u Rijeci, bio je ovogodišnji koordinator  Županijskoga  povjerenstva za odabir likovnih radova s članovima Prosudbenoga povjerenstva: Milicom  Đilas, muzejskom pedagoginjom Muzeja moderne i suvremene umjetnosti u Rijeci, Jolandom  Todorović, prof. voditeljicom službe za koordinaciju programa u HKD-u i u Galeriji Kortil  te  Nives Papandopulo, prof. mentoricom u Školi za primijenjenu umjetnost u Rijeci.

Županijsko povjerenstvo odabire najkvalitetnije likovne radove pristigle na ovogodišnju zadanu temu ''Stoljeća u glagoljici'' i određuje generacijske diplome za sve prijavljene dobne skupine.

Generacijske nagrade za osnovnoškolski uzrast dobila je Emily Lalić učenica osmog razreda.

U kreativnim likovnim radionicama sa zajedničkom temom ''Kulturne vrijednosti arhitekture grada Rijeke'' u  kategoriji od petog do osmog razreda 1 mjesto osvaja Lara Medved, OŠ Fran Franković, LIADO,  2. mjesto, Emily Cunjak, OŠ Dr. Andrija Mohorovičić, LIADO i 3 mjesto, Luka Nanić, OŠ Škurinje, LIADO.

U istom prostoru svečano se otvorila  izložba likovnih pedagoginja i umjetnica Marije Staničić, Silvane Konjevode i Tee Paškov Vukojević u  Pomorskom i povijesnom muzeju Hrvatskog primorja u Rijeci.

« Veljača 2021 »