Aktivnosti sportske grupe u školi San Nicolo’ za više razrede odvijaju se jedan put na tjedan u trajanju od dva školska sata. Provode se razni programi tjelesne i zdravstvene kulture s ciljem razvoja motoričkih i funkcionalnih sposobnosti te osobnosti i ličnosti učenika. Nastoji se potaknuti učenike na usmjerenu tjelesnu aktivnost sa svrhom poboljšanja zdravlja, zabave te stjecanja zdravih higijenskih, fizičkih i prehrambenih životnih navika. Svake školske godine učenici sudjeluju na raznim natjecanjima u organizaciji TZ i RSS.

Nastavnik nositelj aktivnosti: Kristian Pensa

____________________________________________________________________________________________________________________________________

Le lezioni del gruppo sportivo nella scuola San Nicolò per le classi superiori vengono effettuate una volta alla settimana per due ore scolastiche. Vengono effetuati vari programmi di cultura fisica per stimolare lo sviluppo delle capacita’ motorie e funzinali, come pure la personalita’ degli alunni.Si cerca di incoraggiare gli alumni all’ attivita’ fisica con lo scopo del  miglioramento della salute, del divertimento e l’ aquisizione delle sane abitudini  fisiche, igieniche e nutritive. Ogni anno scolastico gli alunni partecipano a varie gare organizzate dall’ UI come pure a quelle organizzate dal RSS.

L’ insegnante responsabile: Kristian Pensa

« Prosinac 2020 »