PER UN SORRISO SANO E BELLO

Col progetto "Per un sorriso sano e bello", ideato dalle insegnanti Tašana Bobanović e Dijana Jurčić-Bakarčić e rivolto  agli alunni della Ia, ha preso il via una serie di attività aventi come obiettivo la cura e la protezione della salute orale, nell'ambito della collaborazione con la Facoltà di Medicina di Fiume.

La studentessa di stomatologia Anđela Goretić ha preparato per quest'occasione un laboratorio durante il quale ha sottolineato l'importanza della salute orale.

Gli alunni hanno ricevuto delle informazioni sull'alimentazione utile alla prevenzione della carie e hanno imparato come avere cura della propria salute orale. La futura dentista ha poi mostrato loro come usare correttamente lo spazzolino da denti e alla fine tutti insieme hanno messo in pratica quanto appreso. Alla fine gli alunni hanno ricevuto in regalo l'occorrente per l'igiene orale.

LE FOTO

Projektom „Čuvajmo lijep i zdrav osmijeh“ osmišljenim za učenike I.a razreda sa strane  razrednice Tašane Bobanović i učiteljice hrvatskoga jezika Dijane Jurčić-Bakarčić započete su buduće višegodišnje aktivnosti vezane uz brigu i zaštitu zdravlja usne šupljine te hvalevrijedna suradnja s Medicinskim fakultetom Sveučilišta u Rijeci.

Kratkom zdravstvenom edukacijom koju je pripremila studentica Studija dentalne medicine Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci Anđela Goretić  istaknuta je važnost održavanja zdravlja usne šupljine. Učenici su naučili o pravilnoj prehrani vezanoj uz prevenciju karijesa te o pravilnoj oralnoj higijeni. Studentica Anđela Goretić poučila je učenike i o pravilnom četkanju zuba te su to i praktično izveli. Po završetku edukacije bili su nagrađeni sponzorskim priborom za oralnu higijenu.

« Listopad 2020 »