13th International Contest: "In My Homeland"

13th International Contest of Art and Graphics “In My Homeland”

Na XIII. Međunarodnom likovnom natječaju "Moja domovina", sudjelovali su svi učenici, a odabrana su dvadeset četiri likovna rada.

Cilj natječaja bio je očuvanje i razvoj nacionalnih i regionalnih umjetničkih obrazovnih tradicija. Ovogodišnje teme bile su: U mojoj domovi i Putovanje na prirodi krajolika. Mentori su aktualizirali rad  u umjetničko-obrazovnom procesu. Stimulirali učenike do dubljeg razumijevanja i promišljanje o procesima koji se odvijaju u njihovom okružju.

"U mojoj domovini" najzanimljiviji radovi dostavljeni natječaju obično su oni koji se temelje na osobnim pojavljivanjima, iskustvima i događajima. Pažljivo smo gledati svijet oko sebe i odražavati ono što nam nije dopuštalo da ostanemo ravnodušni. To može biti neuobičajeno ili svima poznato jer je ponovno otkrivanje uobičajenih stvari također zadatak za likovnog stvaraoca.

Laura Herceg, mentorica učenicima 8. razreda: Maša Ivković, Valnea Jurković, Ivana Ereš, Karla Mandekić, Luka Radmilović, Lana Benzia, Elena Širola, Katja Grgurić.

"Putovanje na prirodi krajolika" Najzanimljivije, neobičnije i intrigantnije stvari događaju upravo na krajnjim rubovima Zemlje. U pravilu, to se događa zbog našeg neznanja ili ovisnosti o onome što je pored nas. Svrha takvog putovanja bila je traženje motiva, objekata koji prije nisu privukli vašu pozornost. Učenici su putovali na rub i podijelili svoje otkriće s gledaocima.

Nina Licul, mentorica učenicima 5. razreda: Lara Pozder, Nora Skeja, Roža Martinović, Toni Šimanić, Naja Žgombić

Tea Paškov Vukojević, mentorica učenicima 6. razreda: Neva Matić Meszaros, Eni Perica, Lucija Ćuto, Ana Cvek, Anai Mamić, Andrija Maras,

Boris Herceg, mentor učenicima 7 razreda: Gabriella Grabušić, Elena Matić, Domagoj Sila, Filip Pugar

Laura Herceg, mentorica učenicima 8. razreda: Stella Sumić.

Maša Ivković

Valnea Jurković