EUROPA U ŠKOLI 2018

RAZMISLI – ŠTO ČINI EUROPU?

Europski parlament i Vijeće Europske unije proglasili su 2018. Europskom godinom kulturne baštine. Kulturna baština je tkivo naših života i društava. Okružuje nas u gradovima u kojima boravimo, doživljavamo je neposredno u krajolicima, u susretima s raznovrsnim arhitektonskim ostvarenjima, skulpturama, arheološkim kopnenim kao i podvodnim nalazištima. Ne čine je samo književnost, umjetnost i umjetnički predmeti već i tradicijska znanja, zanati koje učimo, priče koje pričamo, hrana koju jedemo, glazbu koju slušamo i filmove koje gledamo. Kulturna baština okuplja zajednice i gradi zajedničko razumijevanje mjesta u kojima živimo. Razvojem tehnologija digitalni svijet također mijenja način na koji pristupamo baštini. Europska kulturna baština omogućuje nam da bolje razumijemo prošlost te da na taj način ujedno stvaramo čvrsto polazište za zajedničku budućnost.

Učenici LIADO-a odabrali su svoj najdraži Hrvatski dvorac i realizirali ga u tehnici tempere ili uljnog pastela. Mentori su odabrali trideset likovnih radova za županijsko natjecanje:

5. razred: BRIGITA SMOKOVIĆ, LARA MARINOVIĆ, ROŽA MARTINOVIĆ, LOVRO KULIŠEK, REA ALIBAŠIĆ

6. razred: ANA CVEK, ANAI MAMIĆ, DAVID ARELIĆ, KLARA PINTAR, MAGDALENA MASLAK, NEVA MATIĆ MESZAROS, PETRA ŽAKULA, VICTOR VATTA

7. razred: KLARA MRČELJA, NIKA BURCAR, EMA GRŽINIĆ, GABRIELLA GRABUŠIĆ, EMILI MARGAN, ANAMARIJA HAJDINJAK, ELENA MATIĆ, ENI PERICA

8. razred: LUKA RADMILOVIĆ, NORA  MAGAŠ, LANA  BENZIA, VALNEA  JURKOVIĆ, MAŠAIVKOVIĆ, LEONA ALIBAŠIĆ, STELLA SUMIĆ, ELENA ŠIROLA, MARTINA BUDISELIĆ

BRIGITA SMOKOVIĆ                                       LARA MARINOVIĆ

,

ROŽA MARTINOVIĆ                                        LOVRO KULIŠEK

REA ALIBAŠIĆ                                                  ANA CVEK

ANAI MAMIĆ                                                     DAVID ARELIĆ

KLARA PINTAR                                                 MAGDALENA MASLAK

NEVA MATIĆ MESZAROS                                 PETRA ŽAKULA