Posjet gospodarstvu Kezele/Visita alla Fattoria Kezele

Mercoledì, 24 ottobre siamo stati a visitare la Fattoria Kezele nei pressi di Ivanić grad (Ia-IVa). Le fotografie sono nella galleria!

Dana 24.listopada 2012. učenici od  I.a-IV.a u pratnji svojih učiteljica bili su na  prekrasnom izletu u Ivanić Gradu , na gospodarstvu Kezele. Slike su u galeriji slika!

Mercoledì, 24 ottobre siamo stati a visitare la Fattoria Kezele nei pressi di Ivanić grad (Ia-IVa) Abbiamo visto come si fa la farina di grano, segale, orzo, avena e mais in un mulino. Dopodiche’, ognuno di noi, ha impastato e fatto il pane. E’ seguito un ottimo e abbondante pranzo. Al pomeriggio abbiamo visitato la fattoria e gli animali domestici: oche, cavalli, capre e pecore, conigli, galline, tacchini e un simpatico cane che ci faceva da guida. E’ stata una giornata indimenticabile!

Dana 24.listopada 2012. učenici od  I.a-IV.a u pratnji svojih učiteljica bili su na  prekrasnom izletu u Ivanić Gradu , na gospodarstvu Kezele.  Tamo smo   se  upoznali  kako nastaje brašno i koje sve vrste brašna postoje.  Nakon toga smo se bacili na posao i   od  tijesta napravili različite oblike kruha te ga stavili peći.  Slijedio je obilan ručak , a poslije ručka kratka šetnja gospodarstvom i posjet domaćim životinjama. Bio jet o dan za pamćenje.

objavio: EMMA BLAŽEVIĆ   datum: 30. 10. 2012.

Posjet gospodarstvu Kezele/Visita alla Fattoria Kezele

objavio: EMMA BLAŽEVIĆ   datum: 30. 10. 2012.