Posjet pošti

Našu je maštu pobudilo pitanje „Što se događa s pismima bez marke i adrese“.  Čitajući bajku o poštaru Kolbabi i njegovim mukama s jednim takvim pismom odlučili smo odgovore potražiti u pošti. Učenici  II.a  razreda zajedno sa svojim učiteljicama uputili su se u  ured pošte u Krešimirovoj ulici u Rijeci.

Slike u galeriji!

Naši ljubazni domaćini su se potrudili da nam sive prostorije pošte postanu pravo mjesto za istraživanje.

Najprije smo poslali naša pisma koja smo napisali prijateljima iz razreda, zatim smo krenuli vidjeti kuda će ta pisma ići i kako se razvrstavaju, vidjeli smo i radne stolove s policama gdje svi poštari ujutro razvrstavaju i  uzimaju svoja pisma koja će taj dan raznositi.

Naučili smo i kako se stavlja žig na pisma koja odlaze na adrese, ali i na ona koja se vraćaju pošiljatelju.

Probali smo koliko je teška jedna poštarska torba, ali i vidjeli koliko je velik jedan poštarski kombi koji vozi  pakete i pismene pošiljke po našem gradu.

Dobili smo sve odgovore i zadovoljni se vratili u školu.

objavio: EMMA BLAŽEVIĆ   datum: 22. 3. 2013.

Posjet pošti

Slike u galeriji!

Dobili smo sve odgovore i zadovoljni se vratili u školu.

objavio: EMMA BLAŽEVIĆ   datum: 22. 3. 2013.