Terenska nastava: Dražice i Martinovo Selo / Insegnamento fuori classe: Dražice e Martinovo Selo

U četvrtak, 9. listopada, povodom predstojećeg Dana kruha – Dana zahvalnosti za plodove zemlje, učenici 1.a, 1.b i 2.a razreda posjetili su Dražice i Martinovo Selo.

Giovedì, 9 ottobre, in occasione della Giornata del pane e delle Giornate del ringraziamento per i frutti della Terra, gli alunni della 1a, 1b e 2a hanno visitato Dražice e Martinovo Selo.

Slike u galeriji! - Fotografie nella galleria!

TERENSKA NASTAVA: DRAŽICE – MARTINOVO SELO

U Dražicama su učenici posjetili 90 godina staru kovačiju gdje se još uvijek kuju predmeti od željeza i obavljaju sitni popravci, a kovač je predstavio svoj rad izrađujući potkovu.

U Martinovu Selu vidjeli smo Gašparov mlin - jedini preostao od brojnih mlinova na Rječini koji i danas melje kukuruz i pšenicu. Ljubazni mlinar Bruno pokazao nam je kako mlin radi i kako se dobiva brašno kojega su neki i kupili.

Zatim smo razgledali  obližnji zavičajni muzej u kojem su uređene starinska soba i kuhinja i nalaze se brojni stari predmeti.

Nakon razgledavanja poigrali smo se na Grobničkom polju skupa s našim učiteljicama: Tašanom, Livianom, Dijanom i Marijanom.

INSEGNAMENTO FUORI CLASSE: DRAŽICE – MARTINOVO SELO

A Dražice abbiamo visitato la fucina aperta già da 90 anni e nella quale ancora si producono oggetti di ferro e si riparano piccoli attrezzi. Il fabbro ha  fatto un ferro di cavallo e gli alunni osservavano tutto il procedimento con grande interesse.

A Martinovo Selo abbiamo visitato il mulino di Gaspare che è l'ultimo dei mulini sul fiume Eneo che, ancor oggi, macina il granoturco e il grano. Il signor Bruno, molto cordialmente, ci ha mostrato come funziona il mulino e come si ottiene la farina. Alcuni l'hanno anche comperata.

Poi abbiamo visitato il Museo etnografico dove sono esposti tanti oggetti del passato.

Dopo tutte queste interessantissime attività ci siamo recati nel campo di Grobnico dove con le nostre maestre Liviana, Marijana, Dijana e Tašana abbiamo giocato spensieratamente.

objavio: EMMA BLAŽEVIĆ   datum: 20. 10. 2014.

Slike u galeriji! - Fotografie nella galleria!

TERENSKA NASTAVA: DRAŽICE – MARTINOVO SELO

INSEGNAMENTO FUORI CLASSE: DRAŽICE – MARTINOVO SELO

objavio: EMMA BLAŽEVIĆ   datum: 20. 10. 2014.