Izlet u Zagreb - 13.5.2016. - 1.b, 2.b, 3.b i 4.b

Učenici 1.b, 2.b, 3.b i 4.b razreda su 13.05.2016. bili na izletu u Zagrebu. Kako im je bilo čitajte u nastavku vijesti, dok slike pogledajte u foto-galeriji!

Po dogovoru, svi smo se  sastali u 6.50 sati na autobusnoj stanici pokraj škole. Ukrcali smo se u autobus, provjerili jesmo li svi na broju, pozdravili roditelje te krenuli put Zagreba. Odmah na početku našega puta upoznali smo našega vodiča Ingrid i vozača autobusa Alena. Prošli smo kroz Gorski kotar, maglovit, zelen i šumovit. Tu smo, kroz prozorska stakla autobusa vidjeli jezero Bajer u Fužinama i park-šumu Golubinjak. Prvi odmor i marendu obavili smo na sunčanom odmorištu Draganić. Nakon toga, mirno smo nastavili putovati autocestom do Zagreba. Ono što smo prvo posjetili bila je televizijska kuća RTL. Tu nas je dočekala mlada djelatnica koja nam je pokazala studio, režiju i novinarski odjel gdje su nas svi ugodno pozdravili. Potom smo krenuli put Maksimira. Posjetili smo zoološki vrt gdje smo sudjelovali na radionici "Ljuskavi, dlakavi, pernati" te vidjeli mnogo divljih, pitomih, malenih i velikih životinja. Odmorili smo se na klupama i pojeli. Krenuli smo autobusom u sam centar grada Zagreba. U školskom muzeju vidjeli smo svašta: fotografije i video zapise životinje, stara krasopisna slova, brojke, stare knjige... Sjedili smo u starim školskim klupama, a nekoliko učenika je imalo čast obući školsku uniformu koja se nosila u 19. stoljeću. Nakon školskog muzeja, gdje smo se okrijepili, krenuli smo u razgled grada. Vodič nam je pokazao najpoznatija mjesta: uspinjaču, Markov trg, Kamenita vrata, katedralu te Trg bana Josipa Jelačića. Došlo je već 17.30 sati i bilo je vrijeme za krenuti prema Rijeci. Sunce nas je ispratilo iz Zagreba, a umor svladao pa smo jedva dočekali našu kišnu Rijeku.

objavio: EMMA BLAŽEVIĆ   datum: 25. 5. 2016.

Izlet u Zagreb - 13.5.2016. - 1.b, 2.b, 3.b i 4.b

objavio: EMMA BLAŽEVIĆ   datum: 25. 5. 2016.