Dvorac Erdödy

U petak 11.svibnja učenici od I. a do IV. a razreda zajedno sa svojim učiteljicama ušli su u bajku u mjestu Draganić kraj Karlovca.

Slike je moguće pregledati u našoj foto-galeriji!

Na ulazu u Jastrebarsko čekala nas je princeza Sanja koja nas je odvela do dvorca obitelji Erdödy, a nakon toga u crkvu sv. Jurja. Naše se putovanje nastavilo do plemićke kuće u kojoj su nas dočekali ljubazni domaćini: gđa. Zvjezdana - vlasnica i njeni suradnici, svi odjeveni u odjeću iz vremena plemića i grofova. Nakon kratkog obilaska kuće i predavanja o davnim vremenima, gđa. Zvjezdana nas je odvela na tavan gdje nas je dočekala garderoba puna lijepih haljina i grofovskih odijela. Svi smo se odmah odjenuli i na pola sata otputovali u vrijeme princeza i grofova. Tako odjeveni malo smo i zaplesali kao i u davna vremena. Nakon toga dvorski kuhar nam je pripremio ukusan ručak . Poslije ručka smo se malo odmorili i dalje krenuli na put.  Stigli smo u Fužine. Lagana šetnja oko jezera Bajer malo nas je umorila i osvježila te smo nastavili put Rijeke.

IMPRESSIONI . . .

Abbiamo indossato abiti d'epoca.Che emozione! - Antonio IIa

I cavalli che ho visto nella scuderia erano stupendi. - Ena IIa

Abbiamo fatto anche una piacevole passeggiata nel bosco. - Vito IIa

Abbiamo visitato anche una bellissima chiesa in collina. - Diego IIa

Mi è piaciuta molto la camminata lungo il lago.  - Leo IIa

Nella stanza segreta ci hanno regalato un pappagallino di carta. - Lorenza IIa

La principessa ci ha raccontato la leggenda del drago. L'ho ascoltata con il fiato sospeso.

Romina IIa

Mi è piaciuto molto passeggiare lungo il lago perché abbiamo visto molti animaletti. Quando siamo venuti davanti al castello ero incantato. Nella casa abbiamo mangiato,abbiamo indossato costumi medievali. Mi piaceva tutto!!!

Lukas IIIa

Mi piacevano i cavalli bianchi e quello nero con il cuore sulla fronte. Siamo andati in chiesa ad ascoltare la leggenda del drago. Insomma la gita mi è piaciuta moltissimo.

Tomas IIIa

I cavalli che ho visto erano bellissimi. Mi piacevano i vestiti che ho indossato.

Katja IIIa

objavio: EMMA BLAŽEVIĆ   datum: 15. 5. 2012.

Dvorac Erdödy

Slike je moguće pregledati u našoj foto-galeriji!

IMPRESSIONI . . .

Abbiamo indossato abiti d'epoca.Che emozione! - Antonio IIa

I cavalli che ho visto nella scuderia erano stupendi. - Ena IIa

Abbiamo fatto anche una piacevole passeggiata nel bosco. - Vito IIa

Abbiamo visitato anche una bellissima chiesa in collina. - Diego IIa

Mi è piaciuta molto la camminata lungo il lago.  - Leo IIa

Nella stanza segreta ci hanno regalato un pappagallino di carta. - Lorenza IIa

Romina IIa

Lukas IIIa

Tomas IIIa

Katja IIIa

objavio: EMMA BLAŽEVIĆ   datum: 15. 5. 2012.